Isı Pompası Elektrik Tüketimi


Isı pompasının ne kadar elektrik tükkettiği, ısı pompası hakkında en çok merak edilen konular arasındadır...

Ortalama bir hesapla; ısı pompası kullanılan bir evde radyatörle ısıtmada metrekare başına 3 TL, yerden ısıtma ile ısınma sağlanıyorsa metrekare başına 2 TL gibi bir elektrik tüketimi olmaktadır.

Örnek vermek gerekirse; ısı pompası kullanılan 100 metrekare büyüklüğündeki bir evde radyatörle ısınılıyorsa 300 TL, yerden ısıtma yapılıyorsa 200 TL civarında aylık elektrik tüketimi gerçekleşir. Ancak her her otomobilin aynı mesafede farklı miktarda benzin yakması gibi her evin, mekanın ısıtılması için yapılacak elektrik tüketimi de farklılık gösterecektir. Evinizin izolasyonu, dış ortam sıcaklığı, kullanılan ısı popasının COP değeri, yerden ısıtma kullanılması, tesisatın düzgün şekilde yapılması, ihtiyaca uygun kw değerinde bir ısı pompası kullanılıp kullanılmamasına kadar pek çok faktör elektrik tüketimini etkileyecektir. Ancak burada bilinmesi gereken en önemli şey ısı pompasının alternatiflerinden çok daha verimli çalışan ve bu sayede tasarruf sağlayan, ileri teknoloji bir cihaz olduğudur.

İhtiyacınıza, şartlarınıza en uygun ısı pompasının seçilmesi ve doğru şekilde montajının yapılmasını için ısı pompası danışmanımızla 0232 292 93 55 numaralı telefondan görüşebilirsiniz.

Firmamızın merkez ve şubelerinin detaylı iletişim / konum bilgilerine ulaşmak için tıklayın.

Isı pompası müşterilerimizin yorumlarını okumak, montajlarımızdan fotoğraflar görmek için tıklayın.
sayfa başına git